šeštadienis, spalio 19, 2013

Nuo Lietuvos - Amerikai

 
Praeitą sekmadienį sukako lygiai 13 metų nuo pirmojo mūsų su Nerijum pasimatymo. Gal ir juokinga data paminėjimui, bet kad rimtesnių neturim, tai švenčiam, ką turimJ. Ta proga, pasiprašėm Inetos pažiūrėti vaikus (Julius nuvažiavęs jai rimtu veidu aiškino, kad tėvai išvažiavo ten, kur vaikams negalima – garbės žodis, tikrai ne mes šitai sugalvojom ir taip jam nesakėm!), o patys išdūmėme pasivaikščioti po rudenišką Vilniaus senamiestį. Nu fantastiška: gali ramiai koją už kojos vilkdamas šliaužioti Vilniaus gatvėmis, rinktis kokią nori kavinę ir, galiausiai, maistą gali valgyti su pasimėgavimu, o ne tiesiog viską praryti  arba, dar geriau, valgyti tik tai, kas liko nuo vaikų. Oi, reikia mums tokius pasibėgimus susiorganizuoti ir dažniauJ
 
Beeidama Pilies gatve pagalvojau, kad paskutinį kartą po senamiestį slampinėjau su Paulium. Tik ne visai be tikslo slampinėjom (kaip kad mes su Nerijum dabar), o bandydami prifotografuoti Paulių mūsų senamiesčio fone. Nežinau, kaip jūsiškiai paaugliai, bet maniškis fotografuotis tai nelabai mėgėjas, tad ir tas mūsų pasivaikščiojimas nebuvo labai jau linksmas ir smagus. Na, bent jau nebuvo iki kol neištariau kodinių žodžių: „Gerai jau, užteks. Einam valgyti picos“.
 
Tačiau idėja, kurią turėjome, tikrai pavyko: norėjome padaryti jo būsimiems amerikietiškiems tėčiui ir mamai puodelius ant kurių būtų parašyta: „Labas rytas, Dad“ ir „Labas rytas, Mom“ su Lietuvos vaizdais bei Pauliaus nuotraukėle.  Nuotraukų su Vilniaus senamiesčiu neturėjau (o parsisiųsti iš google‘o buvo nepakankamos kokybės), tad teko nuotraukas kurtis patiems.
 
Žinau, kad buvau žadėjusi pasidalinti, su kokiom gi lauktuvėm išvažiavo Paulius į JAV, bet vėliau, perkračiusi viską, supratau, kad kažko ypatingo ir nebuvome sugalvoję.  Labai patiko E. Mildažytės knyga „Pasimatymas su Lietuva“ (tik pirkome anglišką variantą), įsigijo Paulius nemažai lininių smulkmenų (prijuosčių, rankšluostėlių, staltiesėlių...), siuvenyrų su Lietuva, DVD – žodžiu, labai jau standartinės lauktuvės. Tad iš tokių įdomesnių idėjų galėčiau išskirti tik lauktuves  Pauliaus būsimam broliui - marškinėlius su užrašu „I have a Lithuanian Brother“ ir  Lietuvos Vyčiu (pasiskolinom idėją iš kitos keliaujančios mergaitės) bei tuos rytmetinius puodelius, kuriuos ir demonstruojuos įraše. Gaminausi puodelius čia – labai viskas paprasta.
 
O dabar turiu naują galvos skausmą... Noriu nusiųsti visai šeimai dovaną su Kalėdom. Gal turite kokių minčių, kas tai galėtų būti? Šiai dienai svarstau apie kokį nors stalo žaidimą (kad visi keturi galėtų žaisti) bei ką nors valgoma (na, ką nors, ko Paulius galėtų būti pasiilgęs), tačiau jeigu absoliučiai visos idėjos labai laukiamos – pasidalinkit, prašau, ką jūs siųstumėt paaugliui, metams išvažiavusiam pagyventi su kita šeimaJ. Paulius net išreiškė vieną pageidavimą: norėtų medžiaginių apyrankių su Lietuvos simbolika (draugams dalinti). Gal kur užmatėte jų?

4 komentarai:

 1. Gal knyga E.Mildažytės?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas, labai ačiū! Tikrai taip:). Pasitaisiau.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Inga, jei siuntinys dar neiškeliavo, rekomenduoju įdėti ir "Balžeko bičių" vaškinius žaisliukus, kabinamus ant eglutės. Pernai išbandėme ir patys, ir dovanoms. Visiems labai patiko. Aš tik tikėjausi, kad labiau kvepės jie :)
  Pirkti yra čia: http://www.etsy.com/listing/165858280/christmas-ornaments-from-natural-beeswax?ref=sr_gallery_8&ga_search_query=beeswax+christmas+ornaments&ga_order=most_relevant&ga_view_type=gallery&ga_ship_to=ZZ&ga_search_type=all&ga_facet=beeswax+christmas+ornaments
  ir dar esu mačiusi www.medinisarkliukas.lt (gal jau turi)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Zurzaila, kokia puiki mintis!!! Ačiū! Ne, siuntinys dar neiškeliavo, tad tikrai pačiu laiku:)

  AtsakytiPanaikinti