šeštadienis, vasario 09, 2013

Pasiklydusi Žirafėlė - Krikštadukros 4-ojo gimtadienio šventė

 Su savo gimtadienio veikla jau keliuosi į plačius vandenis. Juokauju:). Tie „platūs vandenys“ tai iš tikrųjų, krikštadukros Indrės gimtadienio suorganizavimas. Ne visai planuotai, tačiau labai smagiai.
Pati organizuoti gimtadienį nebūčiau siūliusis (man vis atrodo, kad gimtadienio organizavimas tėvams yra tokia begalinė laimė, kad niekada nesiryžtu siūlytis atimti tą džiaugsmą iš jų), tačiau sužinojus, kad gimtadienis Indrei net nėra planuojamas, labai greitai čiupau vadžias į savo rankas. Vėliau Inga ( likimo ironija: Nerijaus brolio moteris irgi vardu Inga:)) juokaudama sakė, kad turbūt retas atlaiko mano puolimą.
Nieko aš ten nepuoliau... Mūsų pokalbis vyko maždaug taip: Aš „Ką? Iš viso gimtadienio nedarysit?!”. Inga: “Na taip, mergaitės paskutiniu metu labai sirgo, norim šiek tiek pasaugoti nuo papildomų infekcijų...“. Aš: „Taigi, nebūtina daug vaikų kviestis – ir tik su keliais gimtadienį smagiai galima atšvęsti. Tačiau kaip gi be gimtadienio! Keturi metai juk visai nemažai – tokių metų vaikai jau kuo puikiausiai ir prisideda prie gimtadienio rengimo, ir ilgai jį atsimena“. Inga: „Na, teisybę pasakius, aš nelabai moku vaikiškų švenčių organizuoti“. Aš: „Ot, yra čia ką mokėti... Viens du ir suplanuosim. Jeigu nori, aš apsiimsiu“.
Ji, aišku, norėjo. O tas mano „Viens du“ dažniausiai visai nėra „Viens du“, bet kad jau prisižadėjau, tai ir tęsėjau.
Indrė ilgai svarstė, kokią temą gimtadieniui pasirinkti. Rinkosi iš dviejų: Beždžionių ir Žirafų (!!!). Nugalėjo žirafos ir aš iš karto apsidžiaugiau, kad turėtų gautis labai šviesi ir graži šventė. Taip ir buvo.
Gimtadienio scenarijus gimė praktiškai iš karto: pasiklydusi žirafėlė, ieškanti mergaitės, kuri ją mylėtų ir saugotų. Kai jau sugalvojau esminę gimtadienio idėją, viskas rutuliojosi labai greitai.
Pirmiausia, nunėriau žirafą. Be galo gražią:). Nusižiūrėjau iš čia: Na, su tais nertais žaisliukais tai tikrai yra "viens du": nespėji apsidairyti, o žiūrėk iš mažo susukto rutuliuko jau žvelgia gilios akys, dar už kelių minučių iš juodų plėmų ant oranžinio kūno galima aiškiai suprasti, kad tai žirafa, o iš kaspinėlio po kaklu, kad tai dar ir be visa ko Šventinė Žirafa. 
Su dovanom paskutiniu metu aš irgi labai nepersistengiu. Arba ne taip pasakiau: stengtis, tai stengiuosi, bet labai daug nesvarstau, ką dovanoti. Nes paskutinė mano manija: pakabos. Ne nauja ta manija: atsimenat, jau prieš kurį laiką ir buvau tuo apsirgusi. Tik šį kartą jau tobulėju: pakaboms naudoju tam specialiai pritaikytas dekupažines pakabas. Nes jose daug daugiau ploto, ant kurio gali ką nors klijuoti. Taigi, Indrei irgi padariau pakabą. Su žirafom, aišku. Ir beždžione irgi. Ir kitais gyvūnais: zebru, liūtu, papūga... Visai tokia žaisminga pakaba gavosi:
Toliau ruošiausi užduotim. Justas su Juliumi padėjo: karpė klijavo žvėrelius, sprendė kurie jų turėtų dalyvauti užduotyse, o kurie - ne, darė stalo papuošimus (ot nerealų būdą atradau: prisikarpau atributų, ir pritvirtinu prie medinių smeigtukų. Super duper, ir kainuoja visas komplektas papuošimų tik kelis litus:) ).
Kad jiems būtų smagiau gimtadienio metu, konkrečių užduočių, kurios laukia, nepasakojau. Tačiau labai džiaugiausi, kad galime ruoštis kartu.

Ir taip atėjo gimtadienio diena. Ant grindų patiesiau didelį baltą lapą, ir pasakiau, kad čia yra safari. O tada paprašiau visų išvardinti, kas gi safaryje gyvena. Ir pradėjom: drambliai, raganosiai, liūtai, tigrai, leopardai, žirafos... Mūsų safari dar buvo tuščias, tad visi kartu ėmėme "apgyvendinti gyvūnus" (klijuoti gyvūnus ką prie palmių, ką prie upės, ką medyje)

 
 
 
Kai jau visi gyvūnai buvo apgyvendinti, pasiteiravau, ar tikrai nieko netrūksta. Trūko varlių, ir vabalų ir dar daug visų kitų gyvūnų... Bet svarbiausia, trūko žirafos. Va tuomet ir papasakojau istoriją, kad iš tikrųjų, vienai žirafai nusibodo gyventi safaryje, ir ji iškeliavo ieškoti mergaitės, kuri ją priimtų gyventi kartu, mylėtų ir saugotų. Ta žirafa šiuo metu yra pasiklydusi, tad reikia ją surasti, ir parodyti jai kelią pas mergaitę. O kur žirafa yra, žino jos geriausi draugai.

Pirmas geriausias draugas buvo dramblys. Vaikams buvo pasakyta, kur ieškoti pirmojo "draugo" , ir gana greitai atrado pirmąjį voką su drambliu ir pirmąja užduotimi: pabaigti piešti žirafą.
Žirafos kontūrus jau buvau nupiešusi, tad jiems teliko nupiešti akis, ausis, ir viską, kas dar jiems šovė į galvą.
Kai užduotis buvo įvykdyta, dramblys perdavė, kur ieškoti kito draugo su kita užduotimi. Vėl vaikai dundėdami lėkė per namus, ir atrado antrąjį draugą: Beždžionę. Beždžionė pareiškė, kad mėgsta saldumynus, ir paprašė padaryti jai sausainių (vėliau Justas pyko, kad sausainių mes nepadavėme beždžionei:) ).
Kartu su Justuku ir Juliuku buvome prikepę žvėriukiškų sausainių (meškučių, dramblių, raganosių...). Juos ir ėjome spalvinti su glajumi bei barstyti su pabarstukais. Viena smagiausių užduočių!!!
Radome ir kitus draugus: Papūga liepė pažaisti Papūgų žaidimą, Raganosis pakvietė visus šokti, Liūto nurodymu sprogdinome balionus ir vykdėme individualias užduotis...Galų gale, paskutinis draugas pasakė, kad iš tiesų, Žirafėlė pasislėpus vaikų miegamajame. Ir iš tikrųjų, savo lovytėje, po pagalve, Indrė rado mažą nertą žirafėlę. Tėveliai pasakoja, kad nuo šiol su ta žirafėle Indrė nesiskiria: kartu valgo, kartu miega. Ech, kaip man saldu tai girdėti...
 
Atsidėkodama žirafa visus pakvietė pasivaišinti gimtadienio vaišėmis, ir tyliai pašnibždėjo, kad lobis slepiasi po lova. Iš tikrųjų!!! Atradus dėžutę, pilną kinderių, džiaugsmui nebuvo ribų.
 
Indrės mama pasakoja, kad Indrė ne tik nesiskiria su Žirafėle, bet ir visi namai iki šiol primena Žirafų gimtadienį: ant sienų vis dar kaba dekoracijos su žirafom, o merginos karts nuo karto užsideda gimtadienines žirafines karūnas.
PS. Buvo ir žirafos tortas. Tik šį kartą Bijola nepaprastai nusivylėme: tortas buvo tiesiog baugus:). Bent jau mums, gal Jums taip neatrodo? :)

 
Kiti mūsų švęsti gimtadieniai:

8 komentarai:

 1. Man visai graži žirafa :) Aišku, gal geriau su kūnu būtų :))

  AtsakytiPanaikinti
 2. O tu matai jos žvilgsnį? :). Labai graži žirafa, bet žvelgiant nuo stalo žvilgsnį atlaikyti yra sunku ir pjauti baisu:)

  PS. Iš pradžių pagalvojau, kad tu apie mano nertą žirafą sakai - tai net susinervinau, kad mano žirafa atrodo tarsi būtų be kūno:)))

  AtsakytiPanaikinti
 3. Inga, as tave ir i krikstamotes kviesciau :) gaila, jau mergaites pakrikstijom... na bet as pati sia vasara pakviesta tapti mazos mergaites krikstamote, tai jau is taves mokausi ir klausimu turesiu tik veliau, dar kol kas visko nesusideliojau. Tavo zirafele labai puiki o ir tortas man grazus :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Jolanta, sveika! Buvom su Nerijum į kalnus savaitei išvykę, tad tik dabar prie kompiuterio ir prisėdau. Super, klausk:). Be galo mėgstu krikštynas:). Man atrodo, aš ir kažkokį failą su krikštynų idėjomis turiu, tad persiųsiu. Ir laikraštukų pavyzdžių galėsiu duot:)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Koks puikus šventės scenarijus! Jūsų vaizduotė be galo laki. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Koks puikus šventės scenarijus! Jūsų vaizduotė be galo laki. :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Ačiū, Vilma:). Nors man pačiai jau atrodo, kad baigiu išsisemti... Vat Julius dabar yra užsimanęs Robotų gimtadienio. Oi, atrodo, kad net nebeturiu fantazijos ką nors pradėti galvoti :). Bet teks:)

  AtsakytiPanaikinti
 8. O aš savo keturmetei dukrai esu rengusi balionų gimtadienį. Atrodė tikrai įspūdingai. O vaikams kiek džiaugsmo. Pasidarėme begales labai gražių nuotraukų. Na pasiruošimas tik šiek tiek užtruko. Teko savo mieste intensyviai ieškoti šios atributikos. Kaip žinia, helio balionai Utenoje retenybė... Teko paplušėti, kol suradau įdomesnių.

  AtsakytiPanaikinti